Monika Sawicka

Już w pierwszej klasie podstawówki moja mama na zebraniu usłyszała: „Monika jest rozgadana jak Radio Zet i wszędzie jej pełno”…do dnia dzisiejszego tak to ze mną właśnie jest. Rozgadana, uśmiechnięta, pełna pomysłów, pozytywnej energii i…no właśnie, z wielką taneczną pasją.

Swoją taneczną drogę rozpoczęłam w wieku 8 lat w zespole tanecznym w Rembertowie, od początku jako czołowa tancerka formacji. Z każdym rokiem zdobywałam coraz więcej doświadczenia, wiedzy i powoli wkraczałam w rolę instruktora i choreografa będąc prawą ręką swojej ówczesnej trenerki (i to już w wieku kilkunastu lat). Wtedy już wiedziałam, że to jest to co chcę w życiu robić.

Pod okiem takich choreografów jak Leszek Cichocki, Andrzej Kuźnicki, Katarzyna Kubalska, Tomas Haas, Jean Claude Marignale, Maria Zajdler, Paweł Michno, Piotr Galiński, Milena Jurczyk i wielu wielu innych szlifowałam swój warsztat taneczny.

Kiedy trafiłam do Studia Tańca Duet i formacji Reliese moje życie taneczne nabrało rozpędu. Wtedy poznałam co to znaczy porządny trening i dążenie do wyznaczonego celu. Przeżyłam tam najlepsze taneczne chwile w swoim życiu poparte tytułami Mistrza i V-ce Mistrza Polski w formacjach i mini formacjach Disco Dance, dostając się do finałów Mistrzostw Europy i Świata oraz zdobywając upragniony srebrny medal na Mistrzostwach Świata z formacją Modern.

Gdzie bym nie była, co nie robiła i dokąd nie zmierzała, taniec zawsze jest we mnie a ja zawsze chętnie do niego wracam. Muszę się do czegoś przyznać, taniec jest moim uzależnieniem, nie da się z nim tak po prostu zerwać, skończyć.

Jestem ambitną perfekcjonistką i staram się to wydobyć z tancerzy, z którymi pracuję na sali. Chcę aby moi podopieczni czerpali z zajęć jak najwięcej teorii i praktyki. Moje taneczne motto brzmi: „trening czyni Mistrza”, więc…do dzieła 🙂

Monika

1.