Anna matysiak

 

Moja przygoda z tańcem zaczęła się około 6 roku życia. Jednak na poważnie zajęłam się tańcem gdy podjęłam decyzję o podejściu do egzaminów do szkoły baletowej. 

Przez sześć lat uczęszczałam do warszawskiej szkoły baletowej, dzięki której zetknęłam się po raz pierwszy ze sceną “Pan Marimba” i “Dziadek do Orzechów”;) w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Złapałam artystycznego bakcyla i wiedziałam że występowanie na scenie to to co tygryski lubią najbardziej 🙂

Jako tancerka wystąpiłam w wielu spektaklach  – m.in. Akademia Pana Kleksa" w Teatrze Roma czy „Awantura w Piekle” w Teatrze Rampa-  i projektach tanecznych, z którymi byłam m.in. w Chinach i Niemczech.

Najważniejszym dla mnie spektaklem tanecznym był „Delta 12” w choreografii Thierrego Vergera – który od wielu lat był moim idolem a udział w jego spektaklu – jako główna solistka – był spełnieniem moich marzeń.  Kolejnym krokiem w mojej artystycznej karierze był udział w serialu „Tancerze”. To był moment w którym zakochałam się w aktorstwie i podjęłam decyzję by swoje dalsze kroki kierować w tę stronę. Skończyłam studia magisterskie na kierunku aktorstwo w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Już w trakcie studiów zaczęłam działać w nowym zawodzie 🙂 

Do tej pory zagrałam w wielu filmach (m.in. trylogia „Listów do M.”, „Oszukane” czy będący w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Falbularnych w Gdyni „Proceder”) i serialach (m.in. „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Hotel 52”) a kolejne produkcje z moim udziałem są na etapie postprodukcji.